O vinařství

Historie vinařství Zahrádka
 
 
 
 

Základy našeho vinařství položil Jaroslav Zahrádka. Studoval na Střední zemědělské škole mimo jiné i předměty vinohradnictví, nebo sklepní hospodářství. V roce 1984 vysadil svoji první vinici a tím začalo být vinařství velkou zálibou. Na fotografii vidíme výstavbu vinného sklepa v roce 1999.

 
 
 
 

Na jaře roku 2022 jsme založili vinici o 2500 ks keřů s dcerou Marií, absolventkou oboru Vinohradnictví a vinařství na Mendelově univerzitě. Teď je tedy naším cílem sjednotit ve víně oba naše pohledy – pohled mladší, ale i starší generace a vytvořit tak něco s tradicí, a zároveň s budoucností.

 
 
 
 

Momentálně se staráme o 1 ha vlastních vinic a jsou zde zastoupeny například odrůdy Chardonnay, Sauvignon, Ryzlinky, Rulandské, André, Merlot, Cabernet Moravia, Svatovavřinecké, ale také odrůdy novější, Hibernal, Solaris, nebo Milia. Zabýváme se taktéž prodejem burčáku, především z ranných odrůd jako Muškát moravský, Müller Thurgau, Solaris, a z modrých odrůd Merlot, Modrý Portugal, Frankovka, Cabernet Sauvignon či stále více oblíbený Cabernet Moravia. Některé z modrých odrůd Vám představíme jako vína růžová.

 

Většinu technických operací jak ve vinohradu, tak i ve sklepě provádíme ručně, čímž se zaručujeme za kvalitu.

 

 

 

Naše vína, slané i sladké domácí výrobky, sezónně také burčák můžete ochutnat i zakoupit ve vinotéce od května do října na adrese Hovorany 864 (u kostela) či po domluvě u nás ve sklepě (Hovorany 822).  Pojďte s námi ochutnat výsledek naší práce a kontaktujete nás.

 

 

Neváhejte se na nás obrátit s dotazy

 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole:

 

 

 


 

Zpět do obchodu